Wywiady

Każdego miesiąca zapraszamy ekspertów z różnych dziedzin, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Obejrzyj wywiady z ekspertami z różnych dziedzin fotografii, marketingu, biznesu i nie tylko.2024-04-17Marka osobista fotografa. Dlaczego same zdjęcia to za mało?

Marka osobista fotografa. Dlaczego same zdjęcia to za mało?
Rynek foto pęka w szwach. 📸 Co zrobić, aby wyróżnić się na tle innych fotografów? Jak świadomie budować swoją komunikację, aby przyciągać wymarzonych klientów?

Czy fotograf powinien budować markę osobistą? Co to w ogóle oznacza w praktyce i jak to robić, aby nie przepalać czasu?

Do kolejnego wywiadu z cyklu #RozwójFotografa z Mafelo zaprosiliśmy ekspertkę od marketingu dla fotografów 🎉Brygidę Połoszczańską, która uczy jak w zgodzie ze sobą, swoim stylem i charakterem marki tworzyć skuteczną komunikację w social mediach (szczególnie na Instagramie).

Obejrzyj wywiad

2024-03-20RODO i prawa autorskie w pracy fotografa

RODO i prawa autorskie w pracy fotografa
Z tego odcinka dowiesz się m.in. co konkretnie podlega pod regulacje RODO w Twojej pracy i co z tym możesz zrobić. Daria opowiedziała także o tym, co powinno znaleźć się w umowie z klientem, aby dobrze zabezpieczyć swój biznes. Ponadto dowiesz się, kto ma prawa autorskie do Twoich zdjęć, czy klienci mogą zmieniać Twoje zdjęcia, czy muszą Cię oznaczać w swoich postach, a także jakie zgody są Ci potrzebne w kwestii wykorzystywania wizerunku klientów np. do promocji własnych usług. Poznasz sporo ciekawych przykładów z życia wziętych, które ułatwią Ci wdrażanie zdobytej wiedzy.

Obejrzyj wywiad

2024-02-22Emocje dziecka podczas sesji fotograficznej

Emocje dziecka podczas sesji fotograficznej
Zadbaj o komfort dziecka podczas sesji zdjęciowej. Płacz, krzyk, strach i wyraźna blokada przed obiektywem to tylko kilka emocji, które mogą towarzyszyć najmłodszym podczas rodzinnych sesji zdjęciowych. Nasza ekspertka pomoże Ci zrozumieć dziecięce emocje. Nauczysz się je rozpoznawać i koić poprzez zwykłą rozmowę i lepsze przygotowanie rodziców.

Przyznaj, że jest to cenna lekcja, która ułatwi Ci codzienną pracę. To wywiad, który powinien zobaczyć każdy fotograf rodzinny.

Obejrzyj wywiad

2023-01-18Tajemnice Lightrooma 📸 zbuduj swój styl obróbki zdjęć

Tajemnice Lightrooma 📸 zbuduj swój styl obróbki zdjęć
Lightroom daje ogrom możliwości kreatywnej obróbki zdjęć, jednak wymaga od Ciebie czegoś więcej niż przesunięcia kilku suwaków w dół i w górę.

Chcesz wiedzieć, co robić, aby obróbka zdjęć w Lightroomie opowiadała historię, podążała za Twoimi kadrami i była ich unikalną cechą? Lubisz testować proste triki i nowe trendy? Zależy Ci, aby zbudować własny styl obróbki fotografii, ale nie wiesz od czego zacząć?

Z tego odcinka dowiesz się, jak zbudować własny styl w obróbce fotografii oraz jak przyspieszyć proces cały ten proces. Poznasz mało popularne funkcje w Lightroomie. Usłyszysz o najnowszych trendach, często popełnianych błędach, ale też trikach Kasi dla zdjęć kolorowych i czarno-białych.

Obejrzyj wywiad

2023-12-14Jak dbać o kregosłup w pracy fotografa?

Jak dbać o kregosłup w pracy fotografa?
Wywiad z Magdaleną Dzieciuch – trenerką ruchu oraz pasjonatką zdrowego stylu życia. Podczas wywiadu Magda podzieli się sekretami zdrowego stylu życia – kluczowej kwestii dla każdego fotografa, który spędza godziny na noszeniu ciężkiego sprzętu. W trakcie wywiadu Magda opowie i pokaże:
👉 Jak unikać najczęstszych przeciążeń wynikających z pracy przed komputerem oraz jak skutecznie zapobiegać dyskomfortom i bólom.
👉 Magda odsłoni przed nami tajniki utrzymania sprawnego ciała, z naciskiem na zdrowie kręgosłupa – kluczowego elementu w życiu każdego fotografa. Razem z nią zanurzymy się w świecie skutecznych strategii przeciwdziałania przeciążeniom związanym z pracą przed komputerem oraz noszeniem ciężkiego sprzętu.
👉 Nie zabraknie również praktycznych wskazówek dotyczących krótkich treningów, które można łatwo wpleść w codzienną rutynę.
👉 Magda pokaże Ci, jak utrzymać kondycję fizyczną bez konieczności spędzania godzin na siłowni.

Obejrzyj wywiad

2023-11-08Spadają Ci zasięgi, a Ty dalej nie dbasz o stronę www?

Spadają Ci zasięgi, a Ty dalej nie dbasz o stronę www?
Wywiad z Agą Małecką - specjalistką w budowaniu stron internetowych m.in: dla fotografów. W trakcie tego wywiadu Aga wyjaśni Ci dokładnie:
👉 Dlaczego warto mieć swoje miejsce, gdzie klienci mogą Cię spotkać i poznać. Miejsce, w którym mogą zobaczyć kim jesteś i oczarować się Twoją pasją do fotografii!
👉 Opowie o niezbędnych elementach Twojej strony internetowej, które sprawią, że więcej osób skorzysta z Twoich usług.
👉 Wyjaśni Ci jak zabrać się do tworzenia swojego własnego miejsca w internecie. Nie martw się, nie musisz być specem od stron! Aga opowie również o tym, kto może Ci w tym pomóc 😃

Obejrzyj wywiad

2023-10-04Mini sesje po francusku?

Mini sesje po francusku?
Wywiad z Natalią Pont - mega obleganą fotografką we Francji. Do Natalii to dzieci zaciągają rodziców na sesje świąteczne, nie odwrotnie! Pracuje w studio, błyska, a światło na zdjęciach czaruje naturalnością. Jak to robi?!

Obejrzyj wywiad

2023-09-06Reklama na Facebooku dla fotografa

Reklama na Facebooku dla fotografa
Wywiad z Tomkiem Dąbrowskim - specjalistą Facebook Ads dla fotografów, który pomaga fotografom w zdobywaniu klientów właśnie za pomocą płatnej reklamy. Podczas rozmowy Tomek odpowiada na najbardziej nurtujące pytania dotyczące reklamowania się na Facebooku.

Obejrzyj wywiad

2023-08-10Działalność nierejestrowana dla FOTOGRAFÓW - jak zacząć działać zgodnie z prawem?

Działalność nierejestrowana dla FOTOGRAFÓW - jak zacząć działać zgodnie z prawem?
Rozpoczynasz w fotografii nierejestrowanej?
Joanna Rułkowska w wywiadzie o działalności nierejestrowanej podzieli się kluczowymi wskazówkami!
Dowiesz się, jak krok po kroku wystartować, jak działać profesjonalnie i zgodnie z prawem. To nie wszystko!
Odkryj, co możesz uwzględnić w kosztach, jakie limity przychodów obowiązują i jak skutecznie prowadzić księgowość w tym modelu działalności.

Obejrzyj wywiad

2022-02-01Miłość w Kadrze: Anna Grygierek o uchwycaniu intymnych relacji

Miłość w Kadrze: Anna Grygierek o uchwycaniu intymnych relacji
Fotografia par to przede wszystkim sztuka opowiadania pięknych historii miłosnych.
Jak więc stworzyć zdjęcia, które oddadzą magię i emocje tego wyjątkowego dnia?

Odpowiedź znajdziesz oglądając wywiad z Anną Grygierek!

Obejrzyj wywiad

Wypróbuj za darmo już teraz!